Image One


Bircan Lojistik A.Ş. kurulduğu 1980 tarihinden günümüze, güvenli, hızlı ve profesyonel servis üretmeyi ilke edinmiş, müşterilerine ve partnerlerine, bu ilkeden şaşmadan ama hep gelişerek hizmet sunmayı başarmıştır. Kurulduğu yıllarda hep ilklere öncülük etmiş, kısa sürede ve ilk defa Kara - Deniz – Hava- Demiryolu -Proje Taşımacılığı - Fuar Lojistiği - Depo - Antrepo - Gümrükleme - İç Nakliye ve Dağıtım hizmetlerini bünyesinde toplayarak günümüz modern Lojistik Şirketi unvanı kazanmayı başarmıştır.

Bircan Lojistik geleceğin taşıma modu olacağını öngörerek Uluslararası markası olan Arc Global Lojistik A.Ş firmasını da 2013 tarihinde birçok uluslararası acenta ile karşılıklı anlaşmalar yaparak hayata geçirmiştir. Türkiye' nin ilk 3. Bölge yükleme çalışmaları konusunda Uzakdoğu’dan Demiryolu hizmetleri sunan firma olma özelliğini kazanmıştır. Türk ihracatçısının satıcısına hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşmasına, Türk sanayicisinin ara mamül, yedek parça ihtiyaçlarını anında karşılayabilmesine destek olmuştur. Türk girişimcisinin Deniz aşırı, yüksek montanlı taşıma ihtiyaçlarını görmüş, düşük maliyeti, yüksek yükleme kapasitesi kolay elleçleme imkanları ile konteyner taşımacılığına önem vermiş, bu hatta TOBB iştirakları olan BALO demiryolu iş anlaşmalı çalışmaya başlayarak yeni bir entegre lojistik çözüm sağlayıcısı olarak İnovasyon yönü en güçlü firmalar arasında olmayı başarmıştır.

Türkiyenin en büyük ticaret ortağı olan başta Almanya olmak üzere, Kıta Avrupası ülkelerine, sahip olduğu uluslararası çözüm ortakları ile birlikte kurduğu kara köprüsü ve dağıtım ağı ile kapıdan kapıya hizmeti Türk ihracat ve ithalatçısının hizmetine sunmuştur.

Bugün Bircan 35 yıllık tecrübesi ve ödün vermediği " önce müşteri memnuniyeti" ilkesi ile geliştirdiği modern lojistik çözümleri, profesyonel yönetimi ve yetkin, tecrübeli personel altyapısı ile müşterilerinin saygın ve güvenilir iş ortağı olmaya devam ediyor.